Frequent asked question

Найчастіші питання

Що таке дратливість

Дратівливість — це стан людини як реакція на недружню обстановку в її житті. Якщо він є тривалим — то негативно впливає на працездатність людини, на прийняття адекватних рішень, одночасно погіршуючи якість життя.

Роздратування може переростати у сильніші негативні емоції — гнів, і навіть у ненависть. Такі стани ускладнюють життя людини, порушують його взаємозв’язок із навколишнім світом.
Причини виникнення дратівливості:

  • зовнішні емоційні чинники (нестабільність, драматичні події навколо, проблеми вдома, життєві невдачі, міжособистісні стосунки тощо);
  • сильна напруга на роботі;
  • хронічна втома;
  • хронічні хвороби;
  • посттравматичні стани;
  • емоційне вигоряння на роботі та в особистому житті.


Самотність

Це соціально-психологічне явище, емоційний стан, пов’язаний з відсутністю близьких, позитивних емоційних зв’язків з людьми та / або зі страхом їх втрати в результаті вимушеної або наявної психологічної причини соціальної ізоляції. Але чі це так…

Самотність змушує сприймати навколишнє середовище як небезпечне і недружнє.  А це прискорює серцебиття і сприяє підвищенню тиску. Такі серцево-судинні наслідки часто пов’язують з кортизолом, «гормоном стресу». То самотність — це негативне явище чи можливість побачити і почути себе, обов’язково  з’ясуємо.

Емоційне вигорання

Соціальний психолог Христина Маслач визначила (1982 р.) це поняття як «синдром фізичного і емоційного виснаження», що включає розвиток негативної самооцінки, негативного ставлення до праці, втрату розуміння і співчуття стосовно клієнтів і пацієнтів. Розвиток цього синдрому характерний для альтруїстичних професій, де домінує турбота про людей (соціальні працівники, лікарі, медичні сестри, учителі та ін.). Ознаками синдрому емоційного вигорання є хронічна втома, порушення пам’яті й уваги, порушення сну з важким засинанням і раннім пробудженням, зниження працездатності, особистісні зміни. При цьому розвиваються тривожні, депресивні розлади. Поширення синдрому емоційного вигорання поступово набуває все більших масштабів, що зумовлює зростання інтересу до цього науковців з різних галузей, а зокрема: психологів, педагогів, філософів, медиків та ін.

Самовизначення

Особистісне самовизначення в психології розглядається як усвідомлення свого “Я”, як внутрішня причина соціального дозрівання, як суб’єктивна сторона самосвідомості; це відносно самостійний етап соціалізації особистості, сутність якої полягає у формуванні в особистості усвідомлення мети  та змісту життя.

Панічна атака

Панічна атака  — це раптовий приступ сильного страху, який викликає серйозні фізичні реакції, коли немає реальної небезпеки або видимої причини. Панічні атаки можуть бути глибокими. Коли вони відбуваються,  людина відчуває, що втрачає контроль над своїм життям на певний час. Зовні це часто схоже на серцевий напад. Це реаліі нашого життя і відповідь на психолгічні подразники. Але немає нічого нем ожливого і через деякий час приходить навик зменшення та подолання ПА.

Мої пропозиції

Для сімей

Сімейні психотерапевти займаються різними проблемами, такими, наприклад, як порушення поведінки у дитини, подружні проблеми, конфлікти зі «старшим» поколінням, яке часто живе зі своїми дітьми та онуками під одним дахом

Для дітей

Батькам дітей від 3 років та підлітків варто звернутися до фахівця, якщо у дитини є нав’язливі страхи, спалахи агресії до оточуючих або до себе, труднощі у спілкуванні з однолітками чи дорослими, тривожність, апатичність, відсутність будь-яких інтересів, замкнутість, низька навчальна мотивація , різкі зміни

Персональний розвиток

Психологія особистісного зростання та план особистісного розвитку допоможуть вам посилити якості, якими ви володієте, та перетворити ваші мрії та прагнення на реальність. Ваш потенціал безмежний, а інвестиції у розвиток вашої особистості – це спосіб реалізувати свої численні таланти. Постановка цілей та завдань: чого ви хочете досягти, куди б ви хотіли піти в короткостроковій чи довгостроковій перспективі, допоможе вашому особистісному розвитку. З’ясувавші свої цілі, коли бачите свої цілі, знаєте в якому напрямку рухаєтесь, обов’язково дойдете

Для пар

Коли треба звертатися парам до психолога? Якщо в сімейних відносинах є труднощі, напруга, нерозуміння, краще одразу ж звернутися до фахівця, а не чекати на бурю в сім’ї», — радить психолог. Якщо сварки та конфлікти відбуваються часто та самостійно не вирішуються. Сімейні конфлікти — поширений привід відвідування психолога з метою знайти розуміння і мспосіб вирішення спірних питань у відносинах. Конфлікти виникатимуть часто в житті, але важливо мати достатній інструментарій мирного їх вирішення.